انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ساخته شده جهان

انواع ماشین آلات چاپ صنعتی: در مجموعه صنعتی اقتصاد، ماشین های چاپ تعداد زیادی در حال رشد هستند. تکنیک ها و فرآیندهای مختلف چاپ توسط هر صنعت برای ارتباط موثر استفاده می شود. به هر دستگاه مورد استفاده در چاپ جوهر روی بستر (محیط چاپ) که می تواند پارچه، کاغذ یا پلاستیک باشد، به عنوان ماشین آلات چاپ گفته می شود.

ماشین آلات چاپ با اعمال فشار به بستر، جوهر را در محیط چاپ چاپ کرده و بر روی یک سکوی جوهر تشکیل شده از نوع متحرک قرار می گیرند. توسعه ماشین آلات چاپ صنعتی بسیاری از چیزها را در جهان تغییر داد. این امر انتقال و حفظ سوابق تاریخی، یافته های علمی و دانش را آسان و ممکن می کند. با توجه به پیشرفت علم و فناوری پیشرفت قابل توجهی در ماشین آلات چاپ که امروز در بازار معرفی شده است وجود دارد.

در صنعت یک رقابت وجود دارد، زیرا بسیاری از شرکت ها در حال تولید چاپخانه هستند. از آنجا که هر شرکتی در حال معرفی ویژگی های بهتر و تلاش برای غلبه بر سایر رقبا است، این امر منجر به معرفی بسیاری از ویژگی های پیشرفته در ماشین آلات چاپ شده است. با معرفی ویژگی های مختلف در این نوع ماشین آلات، اکنون چاپ نسبت به روزهای ابتدایی آسانتر است.

امروزه ماشین آلات چاپ در اندازه های مختلفی متناسب با نیازهای مختلف موجود است. اندازه های بزرگتری از ماشین آلات چاپ برای مشاغل چاپ سنگین یا چاپ بزرگ در دسترس است. می توانید اندازه های کوچک و متوسط ​​را نیز برای مشاغل چاپی کوچک و متوسط ​​بدست آورید. اندازه ماشین آلات میزان چاپ را که در یک روز انجام می شود، تا میزان بیشتری تعیین می کند. در مقایسه با ماشین آلات چاپ کوچک، دستگاههای چاپ سنگین صنعتی می توانند در ساعت یا به طور مرتب چیزهای زیادی را چاپ کنند.

انواع مختلفی از دستگاههای چاپ برای چاپ روی یک رسانه متفاوت وجود دارد زیرا ماشینهای چاپی مختلف از فناوری چاپ مختلف استفاده می کنند. هر یک از ماشین آلات چاپ زیر ذکر شده برای هدف گذاری خاص است. شما باید قبل از خرید یا سفارش دستگاه چاپ خود، نیازهای چاپی خود یا نوع چاپی را که انجام می دهید در نظر بگیرید. فاکتورهای مختلفی از جمله اندازه، نوع چاپ انجام شده، فروشنده، مارک و دیگران هزینه را تعیین می کنند. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

انواع دستگاه های چاپ

 • چاپگرهای دیجیتال
 • چاپگرهای جوهر افشان
 • چاپگرهای صفحه
 • ماشین های برجسته
 • دستگاه چاپ فلكسوگرافي
 • ماشین های چاپی
 • چاپگرهای افست
 • پرینترهای لیزری
 • چاپگرهای بی سیم
 • چاپگرهای سه بعدی
 • چاپگرهای گرمایشی
 • دستگاه چاپ الکترواستاتیک
 • چاپگرهای پد
 • ماشین های چاپ Rotogravure

الف) چاپگرهای دیجیتال

دستگاههای چاپ دیجیتال برای کارهای کوتاه مدت و متوسط ​​که نیاز به وضوح بالا، کیفیت و چاپ خوب دارند، محبوبیت بی نظیری کسب کرده اند. تصویری با کیفیت پر جنب و جوش با این نوع چاپگرها تحویل داده می شود. با ارائه راه حل های چاپی مقرون به صرفه و مناسب، این دستگاه های مقرون به صرفه و با کارایی بالا، انقلابی در صنعت چاپ می شوند. به دلیل خدمات در صورت تقاضا، تجهیزات چاپ دیجیتال زمان بازگشت سریع را تضمین می کند. چاپگرهای دیجیتالی برای انتشار چاپ کوچک پوسترها و کتابها مناسب هستند. آنها نسبت به روش های سنتی مزایای بسیاری دارند. برخی شامل :

 1. چاپ رومیزی
 2. تجاری
 3. چاپ داده متغیر
 4. هنر زیبا
 5. چاپ برحسب تقاضا
 6. تبلیغات
 7. عکس
 8. طراحی معماری
 9. خواب

ب) چاپگرهای جوهر افشان

اینها دسته ای از ماشین آلات چاپ صنعتی هستند که در آنها چاپ با کمک فناوری جوهر افشان انجام می شود. در این حالت، یک تصویر دیجیتالی با حرکت قطرات جوهر روی کاغذ، پلاستیک یا بسترهای دیگر ایجاد می شود. این رایج ترین نوع چاپگر است، از مدل های مصرفی ارزان قیمت گرفته تا ماشینهای حرفه ای گران قیمت. در مقایسه با اکثر چاپگرها مقرون به صرفه و قابل استفاده هستند.

پرینترهای جوهر افشان، پرینترهای تصویری عالی هستند و سریعاً شروع کننده ای هستند. آنها به زمان گرم شدن نیاز ندارند و ذاتاً ساکت هستند. به طور کلی، آنها کم حجم هستند و از این رو به فضای کمتری نیاز دارند. با تمام این ویژگی ها، پرینترهای جوهر افشان به عنوان چاپگرهای خانگی مشهور هستند. یکی از مضرات این نوع چاپگر، دوام سر چاپ است که کمی کمتر است. این گران است و می تواند خشک شود، و باعث هدر رفتن جوهر نه تنها بلکه باعث انسداد درون چاپگر نیز می شود. کار آنها کند است و از این رو برای چاپ با حجم بالا مناسب نیستند. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

ج) چاپگرهای صفحه

اینها یکی از ماشینهای چاپی متنوع است که برای کار در بسیاری از سطوح از جمله سرامیک، پارچه، چوب، کاغذ، فلز، شیشه و پلاستیک سازگار است. چاپگرهای صفحه می توانند بر روی بسترهای هر شکل، اندازه و ضخامت چاپ کنند. آنها قادر به ارائه جلوه های هیجان انگیز هستند که با روش های دیگر چاپ امکان پذیر نیست. دلیل این امر وجود طیف وسیعی از رنگها و جوهرها است که پنج نوع در آن از قبیل: حلال، آب، پلاستیکولول حلال، قابل درمان با اشعه ماوراء بنفش و پلاستیکول آب است. تصاویر با لبه های شارپ با استفاده از استنسیل ایجاد می شوند. چاپگرهای صفحه هنگام انتخاب، یک گزینه ایده آل و یک روش اقتصادی برای چاپ هستند برای تهیه پلاک های نام، برچسب، علائم، تی شرت، پیراهن و سایر مقالات در حجم زیاد.

علاوه بر این، برای ایجاد دسته های بزرگ گرافیکی به عنوان پوستر یا غرفه نمایشگر، از چاپ صفحه گرافیکی استفاده می شود. همچنین می توانید چاپ های تمام رنگی ایجاد کنید. چاپ صفحه همچنین به عنوان سریال یا صفحه نمایش ابریشم معروف است. همچنین می توان از آن برای چاپ تصاویر بر روی DVD ، CD استفاده کرد. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

د) ماشین های برجسته

این نوع ماشینهای چاپ صنعتی برای چاپ خوب در بسیاری از محصولات توسط صنعت چاپ استفاده می شود. با کمک این دستگاه ها، یک تصویر یا جلوه ای سه بعدی روی بسترهای مختلف ایجاد می شود. منبت کاری را می توان روی مواد مختلفی از جمله کاغذ، فلزات، پارچه و غیره انجام داد. همچنین از آنها برای تقویت ظاهری فویل های آلومینیومی استفاده می شود. برای قرار دادن مواد مختلف، دستگاه ها مجهز به حالت های برجسته هستند.

ه) دستگاههای فلکسوگرافی

معمولاً نسخه مدرن متن نامه نامیده می شود. به Flexo نیز گفته می شود، زیرا در ابتدا برای چاپ روی مقوا موجدار استفاده می شد. چاپ فلکسوگرافی بیشتر برای بسته بندی استفاده می شود. این ماشین ها برداشت های ظریف، با کیفیت و واضحی را در بسترهای مختلف تولید می کنند. به دلیل کارکرد ساده و سازگاری آسان برای استفاده از جوهرهای مبتنی بر آب، این دستگاه ها کاملاً محبوب هستند. چاپ فلکسو ارزان و یک شکل ساده از روش چاپ است، تا یک کیفیت عالی در چندین ماده مختلف ایجاد کند.

با استفاده از صفحات چاپی لاستیکی / پلاستیکی، این دستگاه ها به طور گسترده ای برای چاپ روی موادی از جمله کاغذ، فویل، پلاستیک، فیلم های استات مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از مزایای این دستگاه چاپ فلکسو این است که دارای پروسه پرینت پر سرعت است و از جوهرهای خشک کن سریع استفاده می کند. چنین دستگاه های چاپی می توانند بر روی طیف وسیعی از مواد جاذب و غیر جاذب چاپ کنند و می توانند به صورت مداوم چاپ شوند. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

و) دستگاههای چاپ لترپرس

همچنین به عنوان دستگاههای چاپ یا امدادی یا چاپی معروف هستند. آنها به طور گسترده ای برای ایجاد کپی از تصاویر با تأثیر مستقیم تکرار شده از سطح جوهر شده، بالا زده شده در برابر رول یا ورق کاغذ استفاده می شوند. مواد به کار رفته در چاپ نامه مانند مواردی است که در لیتوگرافی به کار رفته است، که شامل توسعه دهندگان فیلم و فیکسچرها، جوهرها و شستشوی پتو و غلتک است. به دلیل ظهور دستگاههای چاپی کارآمدتر و پیشرفته تر مانند دستگاه چاپ افست، پرس لیتوگرافی یا پرس فلکسوگرافی، استفاده از letterpress در حال کاهش است. اما برای احیای موجودیت خود و پایدار ماندن حتی در قرن بیست و یکم، صفحات فوتوپلیمر درج شده اند که راه را برای چاپ نامه باز می کند.

ز) چاپگرهای افست

دستگاه های چاپ افست به طور گسترده ای در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. از آنجا که از کیفیت بی نظیری نسبت به تولید گسترده و هزینه های کاغذی برخوردار است، تقریباً غالب ترین روش تکنیک چاپ تجاری است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه دستگاه ها هزینه تنظیم بالایی دارند، اما روند چاپ نسبتاً ارزان تر است. همچنین به عنوان چاپ لیتوگرافی شناخته می شود، این دستگاه تصاویر واضح و واضح و چاپ تجاری با حجم بالا را در اختیار شما قرار می دهد و همین امر باعث استثناء سایرین می شود. بسته به روشی که استفاده می شود، می تواند به عنوان لیتوگرافی یا برنامه نویسی نیز شناخته شود. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

ح) چاپگرهای لیزری

چاپگرهای لیزری رایج ترین نوع دستگاه چاپ است و همچنان یک انتخاب محبوب برای مصرف کنندگان است. این تصور غلط وجود دارد که چاپگرهای لیزری از لیزرهای واقعی برای چاپ کاغذ به نوعی استفاده می کنند. اما برای پاک کردن هوا، چاپگرهای لیزری از الکتریسیته ساکن برای چاپ اسناد استفاده می کنند. پرینترهای لیزری به دلیل توانایی تولید چاپ های واضح و سریع، پرطرفدار هستند.

خ) چاپگرهای بی سیم

در چاپگرهای بی سیم، داده ها توسط پرینتر به صورت بی سیم دریافت می شوند و نیاز هر نوع کابل را برطرف می کنند. این بدان معنی است که چاپگرها به طول کابل ها محدود نمی شوند. فرصتی نخواهد بود که مردم بتوانند از سیم عبور کنند. مزیت دیگر این است که به جای اتصال به فقط یک، بسیاری از کامپیوترها می توانند به جای اینکه به شبکه محلی بی سیم متصل شوند، به جای آن به چاپگر متصل شوند. کاربر می تواند برای دسترسی محدود به چاپگر، اتصال را با رمز عبور رمزگذاری کند. همه اینها به سیگنال بی سیم قوی بستگی دارد، تا چاپگر بتواند به داده ها دسترسی پیدا کند. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

ج) چاپگرهای سه بعدی

پرینتر سه بعدی جدیدترین فناوری است و بسیاری از امکانات چاپ را باز می کند. چاپ سه بعدی می تواند به جای اینکه به طور سنتی عکس یا متن را روی کاغذ چاپ کنید، اشیاء سه بعدی را چاپ کند. این می تواند ابزار دستی کاربردی یا هر شیئی را که بتواند در چاپگر جای بگیرد تولید کند. قابلیت کپی کردن موارد با همان ابعاد همان چیزی است که باعث می شود ماشین های چاپ سه بعدی بسیار منحصر به فرد باشند. لیزر و گرد و غبار فلزی توسط پیشرفته ترین دستگاه های چاپ سه بعدی برای ایجاد اشیاء سه بعدی استفاده می شود. ما به زودی می توانیم با پیشرفت در فناوری چاپ سه بعدی، هر چیزی را که می خواهیم چاپ کنیم. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

ک) پرینترهای گرمایشی

این دستگاه چاپ صنعتی به طور گسترده در صنعت چاپ تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. آنها همانطور که معمولاً در خودروهای تجاری مشاهده می شود، تأثیر حروف برجسته ای ارائه می دهند علاوه بر این، این ماشین آلات همچنین جایگزین کمتری با نقش برجسته، پوشش UV یا مهر زنی دارند.

ل) ماشین آلات چاپ الکترواستاتیک

این نوع ماشینهای چاپ از نیروهای الکترواستاتیک استفاده می کنند تا تصویر را به صورت پودر یا جوهر به طور مستقیم روی سطح چاپ شود. به دلیل سرعت بالا و مقرون به صرفه بودن، دستگاه چاپ الکترواستاتیک بسیار محبوب شده است. برای چاپ نقشه ها و کتاب های کوچک و به طور ایده آل برای پروژه های چاپ مقیاس کوچک، از چاپگر الکترواستاتیک مخصوصاً توسط ناشران و نقشه برداران استفاده می شود. کیفیت کلاسیک چاپ به طور مداوم در طی یک دوره طولانی تولید می شود بدون اینکه تغییری در تنظیمات چاپگرها ایجاد کند. ماشین های چاپی صنعتی الکترواستاتیک که ارزان، قابل اعتماد و دارای کیفیت عالی و کیفیت چاپ هستند، لازم است. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

م) چاپگرهای پد

این نوعی چاپ افست است که امکان چاپ با وضوح سریع و سریع را فراهم می کند. یکی از تکنیک ترین تکنیک چاپ که برای چاپ اشیاء سه بعدی استفاده می شود. در چاپ صنعتی، چاپگر لنت برای چاپ با کیفیت و خوب روی مواد مختلفی از جمله لاستیک، سرامیک، فلز و پلاستیک برترین حاکم است. کیفیت و سرعت چاپ دستگاههای چاپ پد به ضخامت سهام / کاغذ، نوع جوهرهای مورد استفاده و سایر شرایط کار بستگی دارد.

ن) ماشینهای چاپ Rotogravure

این برای چاپ طولانی مدت با تصاویر دقیق، واضح تر و شفاف استفاده می شود. معمولاً برای چاپ با حجم بالا از کاغذ دیواری، بسته بندی و هدیه با استفاده از جوهرهای خشک سریع استفاده می شود. اگرچه از آن استفاده گسترده ای نشده است، اما هنوز هم برنامه های آن را در چاپ مجلات، کمپین های تبلیغاتی پر حجم و کارت تبریک می بیند. [ انواع ماشین آلات چاپ صنعتی ]

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید