5 اشتباه در خرید کارتریج چاپگر

بیاموزید که دفعه بعدی که به خرید کارتریج چاپگر نیاز دارید با این راهنمای ساده، یک خرید هوشمند داشته باشید. مردم معمولاً به خرید جوهر چاپگر خیلی فکر نمی کنند، اما در کمال تعجب، تعداد انگشت شماری از اشتباهات خرید متداول وجود دارد که در صورت عدم دقت می تواند دردسرهایی به همراه داشته باشند. در اینجا، همه مشکلات عیب یابی را پوشش می دهیم تا بتوانید بهترین کارتریج را برای نیازهای چاپی خود خریداری کنید.

1- خرید کارتریج چاپگر در بازده استاندارد

بیشتر کارتریج ها با کارایی استاندارد یا اندازه کارتریج با بازده بالا فروخته می شوند. بازده استاندارد ارزانترین گزینه برای این دو است، بنابراین بسیاری از کاربران چاپگر فکر می کنند هنگام انتخاب استاندارد نسبت به بازده بالا، خرید هوشمندانه تری انجام می دهند. در سطح، به نظر می رسد که این قیمت ارزان قیمت تصمیم خوبی است، اما بیشتر اوقات کارتریج با کارایی بالا در واقع معامله بهتری در درازمدت است زیرا صفحات بیشتری را با هزینه عملیاتی ارزان تر چاپ می کند. [ خرید کارتریج چاپگر ]

خرید کارتریج چاپگر

بیایید نمونه کارتریج جوهر سیاه HP 63 را به عنوان نمونه بررسی کنیم. بازده استاندارد HP 63 با 190 صفحه چاپ می کند و به قیمت 20 دلار به فروش می رسد. در حالی که HP 63XL با کارایی بالا 480 صفحه را چاپ می کند و با قیمت 40 دلار به فروش می رسد. شما تقریباً دو برابر هزینه کارتریج با کارایی بالا می پردازید اما 2.5 برابر مقدار جوهر دریافت می کنید.

اگر بخواهید به جای آن دو کارتریج تولید استاندارد خریداری کنید، تقریباً به همان قیمت یک کارتریج با بازده بالا پرداخت می کنید و جوهر کمتری دریافت می کنید. اگر این چاپگرها را اغلب چاپ نکنید، کارتریج های با تولید استاندارد مناسب نیستند، اما برای مصرف کنندگان مکرر چاپگر، کارتریج های با کارایی بالا راه در دسترس است. [ خرید کارتریج چاپگر ]

2- خرید کارتریج اشتباه (انجام این اشتباه بسیار متداول است!)

بسیاری از کارتریج های چاپگر بسیار شبیه به هم هستند. به عنوان مثال، کارتریج های مدل سری 60 HP در حقیقت تغییراتی در کارتریج های یکسانی دارند اما قابل تعویض نیستند زیرا همه آنها سری مختلف کارتریج ها هستند. ما مشتری های زیادی را در تلاش برای استفاده از کارتریج HP 61 در هنگام استفاده از پرینتر خود از HP 62 و برعکس دریافت می کنیم. این یک داستان مشابه با کارتریج های Canon PGI-270 و PGI-280، سری TN660 و TN760 Brother و بسیاری دیگر است.

خرید کارتریج چاپگر

اگر آنها یکسان به نظر برسند، باید در چاپگر شما کار کنند، درست است؟ متأسفانه، این ساده نیست. تولید کنندگان چاپگر مرتباً از همان طراحی کارتریج برای ده ها چاپگر استفاده می کنند، زیرا این کار برای آنها بسیار اقتصادی تر از ایجاد یک کارتریج بی نظیر برای هر سری چاپگر است. به جای استفاده از یک کارتریج جدید، کارتریج ها با یک تراشه تماسی منحصر به فرد مجهز شده اند که فقط با مجموعه خاصی از چاپگر کار می کنند.

خرید کارتریج چاپگر

بیایید نگاهی دقیق تر به کارتریج های HP 64 و HP 65 بیاندازیم:

همانطور که مشاهده می کنید، هر دو کارتریج یکسان به نظر می رسند اما از آنجا که تراشه تماس طلایی در بالای کارتریج متفاوت است، آنها قابل تعویض نیستند. اگر بطور تصادفی کارتریج نصب کنید که با پرینتر شما سازگار نباشد، یک پیام خطا روی دستگاه خود دریافت خواهید کرد و قادر به چاپ نخواهید بود. برای اطمینان از داشتن کارتریج صحیح، توصیه می کنیم با راهنمای کاربر چاپگر خود مشورت کنید که می توانید در وب سایت سازنده چاپگر خود پیدا کنید. [ خرید کارتریج چاپگر ]

3- چاپگر شما از کارتریج های سه رنگ استفاده می کند

اگر یک چاپگر ارزان قیمت خریداری کرده اید، این احتمال وجود دارد که چاپگر شما از یک کارتریج سه رنگ برای کنترل چاپ های رنگی استفاده کند. یک کارتریج سه رنگی حاوی هر سه رنگ (فیروزه ای، قرمز و زرد) در یک کارتریج است و برای برخی از کاربران چاپگر مناسب است زیرا فقط باید نگران یک کارتریج رنگ باشید.

خرید کارتریج چاپگر

اما وقتی یکی از رنگهای موجود در کارتریج سه رنگ تمام شد، لازم است به جای اینکه یک رنگ فردی را جایگزین کنید، کل کارتریج را جایگزین کنید. این هزینه های جایگزینی می توانند به سرعت افزایش پیدا کنند و اغلب بهتر است برای چاپگری که از کارتریج های جوهر فردی استفاده می کند، کمی بیشتر پرداخت کنید تا بتوانید هر رنگ را در صورت لزوم جایگزین کنید. کارتریج های رنگی فردی معمولاً دارای جوهر بیشتری نسبت به کارتریج های سه رنگ هستند، بنابراین آنها نیز طولانی تر خواهند شد. [ خرید کارتریج چاپگر ]

4- کارتریج شما با نیازهای چاپ شما مطابقت ندارد

چاپگرهای مختلف و کارتریج های آنها برای مصارف مختلف ساخته شده است. چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج های جوهر استفاده می کنند که برای چاپ متن، عکس و تصاویر رنگی بهترین گزینه هستند. چاپگرهای لیزری از کارتریج های تونر استفاده می کنند که برای چاپ متن و رنگ در حجم بالا بهترین هستند، اما عکس ها را به خوبی چاپ نمی کنید.

به “چه نوع چاپگری نیاز است؟” راهنمائی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع چاپگر و نحوه تأثیر آنها بر آنچه چاپ می کنید تأثیر بگذارد. اگر کارتریج شما با نیاز چاپ شما مطابقت ندارد، می توانید مبلغی بیشتر از آنچه برای تعویض نیاز دارید هزینه کنید!

5- پرداخت بیش از حد برای کارتریج های چاپگر

هیچ راز نیست که کارتریج گران است. اگر به طور مرتب چاپ کنید، خرید به جای بازده بالا معمولاً می تواند در دراز مدت مقداری از پس انداز شما را صرفه جویی کند، اما این تنها راهی نیست که بتوانید ذخیره کنید! کارتریج های سازگار با هزینه کم از می تواند یک تنه در هزینه شما صرفه جویی کند، همین تعداد چاپ و کیفیت چاپ شگفت انگیز را برای بخشی از قیمت نام تجاری به شما می دهد.

خرید کارتریج چاپگر

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید